Valentýn

Den svatého Valentýna – Svátek lásky a romantiky

Svátek Den svatého Valentýna, často nazývaný Valentýn, je jedním z nejromantičtějších dnů v roce, který slavíme láskou a oddaností.

Každý rok, 14. února, miliony lidí po celém světě oslavují tuto příležitost tím, že vyjadřují svou lásku a obdiv svým partnerům. Tento článek vás provede historií tohoto svátku a nabídne několik originálních tipů na dárky pro muže a ženy k Valentýnu.

Historie svátku Den svatého Valentýna

Historie Dne svatého Valentýna sahá až do římského období, kde byl tento svátek spojen s láskou a plodností. Byl pojmenován po svatém Valentýnovi, knězi, který zemřel za víru a byl popraven. Svátek začal být spojován s romantikou a láskou až v 14. století, kdy se stala populární tradicí výměna dárků a milostných dopisů.

Legenda o svatém Valentýnovi

Existuje několik legend o tom, jak svatý Valentýn přispěl k romantickému povědomí tohoto svátku. Jedna z nejznámějších je příběh, že svatý Valentýn pomohl mladému páru, který byl zakázán se vzít, a poslal jim milostný dopis před svou popravou. Tímto činem dal příklad lásky a oddanosti.

Valentýn se postupně rozšířil po celém světě a stává se stále oblíbenějším svátkem. Každá kultura má své vlastní tradice spojené s tímto dnem, ale společným prvkem zůstává vyjádření lásky a péče o své blízké.

Valentýn

Originální tipy na dárky pro muže a ženy k Valentýnu

Nejlepší dárky pro ni

 • Květiny a romantický dopis: Klasickým dárkem pro ženy jsou květiny a dopis plný vašich emocí a vzpomínek.
 • Personalizovaný šperk: Šperk s gravírovaným vzkazem nebo jejími inicialemi je vždy osobní a milé gesto.
 • Romantická víkendová dovolená: Pozvání na víkendový výlet do romantického místa může být skvělým způsobem, jak strávit čas společně.
 • Kabelka, batoh nebo peněžnka: S kvalitními módními doplňky nešlápnete vedle. Podívejte se i po něčem neokoukaném, takovou korkovou kabelkou jistě překvapíte.

Kreativní nápady pro dárky pro něj

 • Zážitkový dárek: Darujte mu zážitek, který si užije, jako například balónový let, výlet na závodní dráhu nebo víkendový výlet do jeho oblíbeného místa.
 • Personalizovaný dárek: Personalizovaný hrnek, tričko nebo fotokniha s vašimi společnými fotografiemi bude mít pro něj zvláštní hodnotu. A na Alkohol.cz vám rádi vytvoří jedinečný originál nějaké té tekuté dobroty. Vyberete gravírování nebo vlastní etiketu?
 • Kulinářský zážitek: Pokuste se o překvapení v podobě romantické večeře, kterou připravíte sami, nebo rezervace v jeho oblíbené restauraci.

Dárky, které posílají zprávu lásky a péče

 • Knihy a hudba: Vyberte knihu od jeho oblíbeného autora nebo playlist se skladbami, které mají pro vás zvláštní význam.
 • Dárkový certifikát: Pokud nejste si jisti jeho vkusem, dárkový certifikát do obchodu s oblečením nebo elektronikou může být skvělým řešením.

Valentýn

Jak oslavit Valentýna s vášní a originalitou

Romantické večeře a aktivity pro páry

 • Romantická večeře doma: Připravte společně doma romantickou večeři s oblíbenými jídly a svíčkami. Ani doma nezapomínejte na dokonalý make-up a červená rtěnka nikdy nezklame.
 • Společné aktivity: Vyzkoušejte společnou aktivitu, jako je taneční kurz, vaření nebo společná jízda na kole.

Valentýnské tradice a rituály

 • Výměna milostných dopisů: Vytvořte si tradici výměny milostných dopisů každý rok a ukládejte je jako vzpomínku.
 • Romantická procházka: Procházka pod hvězdami nebo kolem oblíbeného místa může být romantickým rituálem.

Jak učinit Valentýna zvláštním pro vás a vašeho partnera

 • Upřednostněte jednoduchost: Někdy jsou nejlepší dárky ty nejjednodušší, které vysloví nejsilnější zprávu lásky.
 • Ukažte si vzájemnou péči: Nejenže dávejte dárky, ale také si ukazujte vzájemnou péči každý den.

 

Foto: Pixabay

Napsat komentář