přírodní koupelny

Přírodní koupelny – inspirujte se i vy harmonickou koupelnou

Přírodní koupelny jsou trendem posledních let. Podívejte se i vy, jak takovou koupelnu vytvořit, aby byla útulná a hlavně praktická.

Matka příroda je snad nejhlubší studnou, odkud je možné čerpat inspiraci. Interiér v přírodním stylu působí harmonickým a uklidňujícím dojmem. A přesně tak bychom se měli cítit i v koupelně. Kousek přírody proto můžeme zanést i sem, a není to vůbec složité. Přesvědčte se sami!

Koupelna v přírodních barvách

V přírodní koupelně nejlépe vyniknou obklady a dlažba laděná do přírodních odstínů, zemitých barev nebo s texturou dřeva. Využít můžete i kámen, popřípadě jeho imitace z keramiky či betonu. Taková kamenná podlaha s ručně tkaným koberečkem před vanou či sprchovým koutem, to je teprve to pravé ořechové. Kromě zemitých barev a přírodních materiálů můžeme koupelnu obohatit také o svěžejší odstíny. Vhodné jsou pastely, které můžete vidět v květinových záhonech – například světle žlutá, růžová, zastřeně tyrkysová nebo jemně zelená.

Sprchový kout nebo vana?

Jedna z prvních otázek, kterou si klade každý, kdo zařizuje koupelnu v jakémkoliv stylu. Sprchový kout je efektivní a praktický. Nepotřebuje tolik prostoru, proto je vhodným kandidátem i do menších koupelen. Pokud vás však rozměry vaší koupelny nijak neomezují a design je pro vás jedním z nejdůležitějších kritérií, zvolte vanu. A nejen tak ledajakou.

Do koupelny v přírodním stylu se nejvíce hodí volně stojící vana, postavená na nožičkách nebo na dřevěném podstavci. Toto provedení zprostředkovává dojem vzdušnosti a přírodní koupelnu dělá ještě romantičtější. Pokud si zakládáte spíše na luxusu, prohlédněte si charismatické vany ze série Il Bagno Alessi One od prémiového výrobce sanitární techniky Laufen.

přírodní koupelny s vanou

Koupelna v přírodním stylu a vzory

Zapojte barvy a motivy, které vaši koupelnu ozvláštní a vdechnou jí skutečnou originalitu. Nebojte se malovaných, pro lidovou tvorbu typických vzorů. Pokud je použijete v rozumné míře, odměnou bude jedinečná koupelna, kde se budete cítit skvěle. Vyberte si například některé z nádherných keramických umyvadel Sapho Priori. Malované motivy, kterými jsou tato umyvadla vyzdobena, vám budou dělat radost každý den!

Pokud preferujete decentnější variantu, můžete zakoupit buď keramické umyvadlo v jednotné barvě, nebo umyvadlo z přírodního kamene ve tvaru misky, které zapustíte do dřevěné skříňky nebo postavíte na umyvadlovou desku.

Vodovodní baterie: důležitá součást každé koupelny

Čím dalším můžete ozvláštnit koupelnu? Přírodní styl skvěle podtrhují baterie ve zlaté barvě. A ať už vybíráte stojánkovou baterii, která doprovází volně stojící vanu, nebo klasickou nástěnnou baterii k umyvadlu, stojí před vámi rozhodnutí, zda bude páková, nebo kohoutková. Pokud chcete ve své koupelně navodit spíše retro atmosféru venkova, doporučujeme zvolit kohoutkové provedení. Máte moderní koupelnu? Zvolte pákovou baterii!

Vybírat můžete z celé řady úprav. Velmi populární je kartáčovaný nikl nebo bronzový povrch. Vždy je samozřejmě důležitý váš vkus a cit pro detail, k vzorovanému umyvadlu se hodí nevýrazná baterie například v chromovém provedení, naopak jednoduché bílé umyvadlo rozjasní baterie jakéhokoli tvaru či barvy.

inspirace přírodní koupelny

Doplňky k dokonalé atmosféře

Přírodní koupelna si zaslouží doplňky především ze dřeva, proutí, keramiky a kamene. Můžete ji pojmout něžně romanticky nebo ryze naturálně. V každém případě nezapomeňte na proutěný koš na prádlo, různé plechové nádoby nebo alespoň keramický dávkovač na tekuté mýdlo. Záchod můžete vyšperkovat keramickým splachovadlem nebo dřevěným sedátkem. Pomyslnou tečkou mohou být vonné svíčky, poklady ze starožitnictví nebo smaltované vázy.

Autor: Lenka Lojeková
Foto: Shutterstock

Napsat komentář