Jak na home office

Pracujete na home office? Vezměte si práci na terasu!

V době covidové se mnoho firem i samotných zaměstnanců uchýlilo k práci mimo kancelář. Pokud je pro vás práce na home office skvělou příležitostí, jak být efektivní, gratulujeme vám. Pro většinu lidí je to totiž horror!

Kdybych se tak mohla soustředit…

Znáte to sami – doma nepořádek a vy se máte soustředit na práci. Štve vás neumyté nádobí, ale vy musíte dokončit úkol pro svého kolegu. Při callu se svým nadřízeným si všimnete prachu na skříňce, ale nic s tím nemůžete udělat.  Ale abyste se necítila špatně, ani muži nezůstávají s nesoustředěností pozadu – pro ně je hlavním lákadlem televize, rozehraná počítačová hra nebo spánek v posteli.

Vezměte svou práci ven!

Pokud je pro vás těžké pracovat z domu, vezměte svou práci ven. Opravdu! Není nic jednoduššího, než vzít svůj notebook na zahradu nebo ještě lépe, na svou terasu. Čerstvý vzduch má na funkci mozku blahodárný vliv a sluneční paprsky se postarají o doplnění vitaminu D. A navíc vás neruší pohled na nevyklizenou myčku nádobí nebo neuklizenou kuchyňskou linku.

jak pracovat na home office

Home office? Základem je pohodlné sezení!

Ale i práce na terase má své úskalí. Největším z nich je posezení. Zbavte se své nepohodlné židle a pořiďte si komfortní křeslo, zahradní sedačku nebo celý zahradní set. Důležité je, aby byl váš posed pohodlný a abyste měli místo na položení notebooku. Skvělou alternativou je také hamak, do kterého si můžete lehnout i s vaším pracovním pomocníkem. Tady ale dejte pozor, aby byl opravdu kvalitní a neničil vám záda.

Stín je potřeba!

Ať už se rádi sluníte nebo ne, váš notebook rozhodně slunce rád nemá. A teď nemyslíme pouze na výdrž a funkčnost vašeho laptopu, ale také na to, že na sluncem ozářeném monitoru nic neuvidíte. Proto je potřebné vybrat místo ve stínu. Pokud je vaše terasa vybavena stříškou nebo slunečníkem, máte vyhráno. V opačném případě můžete vybrat místo ve stínu vašeho stromu.

práce na home office

Jak pracovat na terase na homeoffice?

Aby byla vaše práce efektivní, dodržujte některá pravidla práce na homeoffice. Jedním z nich je například přesně rozvržený čas. Nenechávejte práci na náhodnou dobu, ale naučte se pracovat pravidelně. Stejně tak si rozvrhněte práci na odpočinek. Nastavte si například budík na svém telefonu, protože i při práci venku potřebujete oddych bez očí nalepených na monitoru.

Rozplánujte si objem práce na každý den. A nikdy, ale opravdu nikdy si nedávejte nerealistické úkoly. Pokud je nesplníte, budete demotivovaní k další práci. Začněte s nejdůležitějšími úkoly a postupujte dále podle toho, kolik toho zvládnete. Vždy si můžete práci během dne přidat a být nadšeni z toho, kolik toho uděláte navíc.

A pokud máte krásný výhled a dostupnou elektrickou zásuvku i na své terase, bude pro vás práce úsměvnou činností, ke které se budete rádi vracet. Neseďte doma! Vždyť venku je tak krásně.

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář