domácí ipl epilace

IPL epilace: dopřejte si hladkou pokožku bez chloupků

Blíží se léto a s ním i odhalování hladce oholených nožek. Pro většinu z nás je to noční můra, protože přichází i nutnost pravidelného holení – a u některých žen dokonce každodenní. Můžete zvolit různé způsoby jejich odstranění, ale my si dneska řekneme něco více o IPL epilaci, se kterou se roztrhl pytel.

Co je IPL epilace?

Epilace pomocí IPL světla patří k nejmodernějším a z hlediska výsledného efektu k nejúčinnějším metodám odstraňování chloupků. IPL epilaci vám mohli donedávna poskytnout pouze estetická centra nebo kosmetičky se zaměřením na péči o tělo. Nyní je IPL epilátor k mání také pro domácí využití, ale pozor, nejedná se zrovna o nejlevnější záležitost. Ale máme pro vás i dobrou zprávu. Stále více výrobců se přidává k prvotním dvěma gigantům, takže i cena se bude postupně snižovat. A pokud už máte chloupků plné zuby, rozhodně vám s bojem proti nim efektivně pomůže. I naše redaktorka Sabina si jeden domů pořídila.

Jak funguje IPL epilace?

Odstraňování chloupků pomocí IPL depilace funguje na principu působení intenzivního pulzního světla na tmavý pigment chloupku. Intenzivní pulzní světlo lehce pronikne až do kořínku, tedy lůžka každého chloupku. Tam se přemění na teplo, které chloupek v zárodku spálí, respektive jej nenechá vyrůst. Odborně řečeno: technologie IPL umožní likvidaci vlasového folikulu. Jak? Skrz selektivní fototermolýzu, která způsobuje trvalé odumření folikuly chloupku. Fototermolýza je proměna světelného impulsu v teplo.

Stačí několik ošetření a chloupky postupně vypadají sami. Opakujte aplikaci IPL světla pravidelně a zabráníte tím růstu dalších nových chloupků. Proto považujeme ošetření pomocí IPL světla za jedno z nejúčinnějších epilací, které moderní doba nabízí. Tato metoda by vás měla otravných chloupků zbavit dlouhodobě nebo dokonce trvale. Už po prvním ošetření jdou vidět rozdíly, protože chloupky rostou o poznání pomaleji. Navíc jsou mnohem slabší.

jak funguje ipl epilace

První výsledky IPL epilace na sebe nenechají dlouho čekat

Věděli jste, že první výsledky můžete vidět hned po 2. aplikaci? To už stojí za vyzkoušení, nemyslíte dámy? Laserový epilátor doporučují výrobci používat každý týden po dobu 4 týdnů. Při udržovací fázi můžete IPL světlo použít jednou za 6 týdnů. Trvalé odstranění chloupků pomocí IPL světla ale nečekejte u každého. Vlasové kořínky rostou neustále nové, takže je potřeba zůstat v udržovací fázi. I tak se ale IPL epilátor vyplatí, protože jde o nejúčinnějšího bojovníka s nechtěnými chloupky.

Jak vybrat IPL epilátor?

Láká vás využití IPL světla? Než se vrhnete na nákup svého nového domácího pomocníka, podívejte se, jak vybrat IPL epilátor, abyste nebyla později zklamaná. Rozhodně by vás mělo zajímat, jestli jste správný pigmentový typ. IPL epilátor nejlépe funguje u žen, které mají velmi světlý odstín pokožky a tmavé chloupky. Naopak horší problém s funkčností mohou mít ženy s blond, zrzavými nebo šedivými chloupky. Problém mohou mít také ženy s velmi tmavým odstínem pokožky, protože IPL světlo je přitahováno tmavým pigmentem. A čím více IPL světla proniká pokožkou, tím více může být podrážděna. Takové epilace může být velice bolestivá a neúčinná.

 

Kde mohu použít IPL epilátor?

IPL epilaci můžete provádět na mnoha místech na pokožce, ale použití každého modelu se může mírně lišit. IPL epilátor je většinou určen pro oblast nohou, rukou a případně podpaží. Některé modely povolují použití také v oblasti bikin (třísel), na břiše, na zádech nebo ve spodní oblasti tváře. Muži nemohou používat IPL epilátor na tváři, ženy mohou pomocí IPL světla zlikvidovat jemné chloupky na tváři, ale pouze od lícních kostí dolů. Pokud si chcete pořídit IPL epilátor na obočí, bohužel vás musíme zklamat. Využití pro obočí se nedoporučuje, protože si světlem můžete poškodit zrak.

Zakázané je také použití na genitáliích!

 

Co když mám pihy, jizvy a tetování?

S odstínem pokožky úzce souvisí také pihy, jizvy a tetování. Výrobci doporučují vynechat místa, kde máte pihy, tmavší pigmentové skvrny, tetování nebo jizvy. Stejně jako u tmavé pokožky může dojít k poškození pokožky. Proč tomu tak je? Jak už jsme se zmínili, IPL světlo přitahuje tmavý pigment, a čím více IPL světla proniká pokožkou, tím více může být podrážděna. V takovém případě může tedy docházet k popálení během epilace. Výjimkou není ani začervenání pokožky. Taková epilace je také bolestivá.

domácí ipl depilace

Je IPL epilace bezpečná?

Abyste se při použití IPL světla nezranili, dodržujte několik podmínek!

Kvůli dostatečné bezpečnosti epilace jsou IPL epilátory vybavené funkcí senzoru pokožky. Ten snímá odstín pokožky, a buď tomu automaticky přizpůsobí intenzitu záblesku, anebo zobrazuje doporučenou intenzitu záblesku pro vybranou oblast. Pro každou oblast je potřeba opakovat použití senzoru pokožky, protože pro oblast nohou je možné použít jinou intenzitu, než například pro oblast podpaží.

Rovněž v případech, kdy je narušena hormonální hladina organismu, je úspěšnost posunuta a nutno více opakování epilace.

Tak co dámy, jdete do toho? Naše redakce už IPL epilátor používá!

Zdroj foto: Shutterstock

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář