olej z broskvových jader

Olej z broskvových jader je multifunkční pomocník

Nebojte se, nebudeme vás nutit dřít si pleť drcenými kousky jader broskví. V tomto článku se zaměříme hlavně na olej z broskvových jader, který nabízí hned několik možností!

Broskvový olej plný vitamínů

Za studena lisovaný olej z broskvových jader patří mezi exkluzivní oleje, čemuž odpovídá nejenom jeho cena, ale také kvalita. Je bohatý na celou řadu vitamínů a minerálů. Obsahuje například:

  • vitamíny A, P, E, C a celou řadu B
  • karotenoidy, draslík, vápník, fosfor a železo
  • nenasycené mastné kyseliny

Olej z broskvových jader vás okouzlí svým účinkem, jemnou zlatavou barvou a sladkou podmanivou vůní zralých broskví. Tento luxusní olej je získáván z jadérek zralých broskví a může být nosným olejem na směsi k pěstění nejen pleti obličeje ale i celého těla, anebo k aromamasážím. Má totiž značnou biologickou hodnotu s bohatým obsahem pestré palety vitamínů, minerálů a stopových prvků.

účinky oleje z broskvových jader

S čím vám pomůže olej z broskvových jader?

Broskvový olej můžeme s klidným srdcem srovnávat s drahými elixíry mládí, protože má viditelný efekt při eliminaci vrásek. Velmi dobře prostoupí kožní bariérou až ke spodní vrstvě pokožky a kromě toho, že ji vyživí, ji také dodá potřebné vitamíny. Navíc brání dehydrataci pleti a udržuje pokožku krásně elastickou a svěží. Luxusní olej z broskvových jader zklidňuje citlivou pokožkou, k níž je velmi jemný a šetrný. Funguje jako skvělý základ pro výrobu přírodní domácí kosmetiky, používá se k přípravě zábalů na vlasy a pleťových masek, ale je vhodný také k masážím obličeje i těla.

Díky plné škále vitamínů můžete broskvový olej využít nejenom na citlivou pokožku, ale také na pokožku se sklony k suchosti a olupování. Skvělou službu udělá také v případě svědění či praskání suché pokožky. Mnoho žen používá olej z broskvových jadérek také na posílení nehtů a hydrataci nehtové kůžičky. Pečuje o ně stejně dobře, jako o pleť.

účinky oleje z broskvových jader

 

Broskvový olej vhodný pro děti

Broskvový olej je přírodní a díky celé škále vitamínů je vhodný také pro zklidnění dětské pokožky. Ovšem nezapomeňte dámy, že jde o dražší přírodní olej. Pokud však pro svého miláčka chcete pouze to nejlepší, klidně mu můžete olej z broskvových jader pořídit. Při jeho nákupu si ale přečtěte složení. Levnější broskvové oleje mohou být smíchané s dalšími ingrediencemi, které pro vaše dítě mohou být škodlivé. Při nákupu si tedy dobře přečtěte složení.

Tak co, dáte oleji z broskvových jader šanci?

Zdroj foto: Shutterstock

Napsat komentář