Právě si prohlížíte Wellness s aromaterapií nebo pasivní wellness?

Wellness s aromaterapií nebo pasivní wellness?

Zvířata, rostliny a v globálu celá příroda na podzim a v zimě regeneruje a zpomalí, stagnuje ve všech ohledech. Sbírá síly na další rozkvět a rozvoj na jaře. I lidé jsou stavěni na zpomalení a odpočinek v zimním období. Co s tím? Máme to oproti přírodě složitější. Protože musíme chodit do práce i na podzim a v zimě. Pomoc tu ale je – zkuste wellness.

Vyzkoušet můžete například pasivní wellness v podobě aromaterapie. Proč? Tady je hned několik důvodů.

Vůně léčí

Aromaterapie sama o sobě je pro organismus člověka přínosná. A je-li doplňkem dalších procedur (vířivka, perličková koupel, masáž, rašelinové a parafinové zábaly atp.) je v nich jednoznačně přidanou hodnotou.

Již jen smyslové vnímání jemné hudby spolu s vůní z aromaterapie ve formě aromalampy s čajovou svíčkou a několika kapkami esenciálního oleje, ladí tělo na uvolnění, relax a pohodu. Mějte podzim a zimu v pohodě s aromaterapií!

aromaterapie

Esenciální oleje

Aromaterapie se vyznačuje využitím vůní esenciálních olejů, které se difuzérem nebo aromalampami šíří do ovzduší v místnosti. Již sama o sobě je terapií a procedurou. V některých wellness centrech proto narazíte nejen na procedury doplněné aromaterapií, ale i aromaterapii samotnou coby pasivní wellness proceduru.

Jen ležíte, vnímáte relaxační hudbu a vůni a odpočíváte. Takovýto smyslový, hluboký a uvolňující zážitek naše tělo potřebuje. A nejen tělo se při tom regeneruje. I dušička a psychika dostává svůj díl pohody. Dochází k regeneraci na všech úrovních.

pasivní wellness

Masáž s aromaterapií

Jako součást procedury se velmi často aromaterapie využívá u masáží. Tam znásobuje hloubkovou regeneraci a relaxaci, spolu s uvolněním těla, vazů, svalstva a páteře. Esenciální oleje se však nevyužívají jen do aromalamp. Ale přímo se jimi i masíruje. Musí to však být vždy oleje vhodné na lidskou kůži. Díky nim se pokožka prokrvuje, hydratuje, zjemní a zároveň se posiluje imunita kůže a obranyschopnost celého těla. Je to takový krásný a zdravotně nezávadný doping.

Jak při pasivní welllness aromaterapií, tak při jejím doplnění jiných procedur, se využívají esenciální oleje. Především některé – jedny jsou uvolňující, jiné spíše relaxační, další osvěžující, a pak ještě prokrvující. Mezi uvolňující patří cedrový a modřínový esenciální olej, k relaxačním levandulový a eukalyptový, osvěžující je citronová tráva, citronový a grepový olej, prokrvující zase jalovcový a mezi prohřívací patří zázvorový olej. Dobrou náladu a pozitivní naladění vám dá rozmarýnový olej a nabudí vás skvěle tymiánový olej. Sílu vám dodá borovicový či smrkový olej.

Zkusíte pasivní wellness, nebo procedury s přidanou hodnotou ve formě aromaterapie?

Zdroj foto: Pixabay.com

Tento příspěvek má 3 komentářů

Napsat komentář