líčení pod brýle

Jak se nalíčit pod brýle a kontaktní čočky?

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky? Tak jistě víte, že líčení je mnohem složitější, protože většinou za sklíčky zaniká. Naučte se pracovat se zvětšením i zmenšením čoček. Buďte jako profi vizážistka! Podívejte se, jak se nalíčit pod brýle a kontaktní čočky. Máme rady pro majitelky dioptrických brýlí na dálku i na čtení.

Jak se nalíčit pod dioptrické brýle?

Dioptrické brýle jsou výrazným prvkem, který většinou upoutá hned na první pohled. Často se o nich mluví také jako o módním doplňku, a podle toho si je také volíme. Tvar obrouček, styl i barva o vás může mnohé vypovědět. Pokud nosíte brýle pravidelně, určitě víte, že vaše dokonalé líčení může po nasazení brýlí zaniknout. Některé dámy již rezignovaly a dávají si pouze řasenku. Ale nenechte se mýlit, protože i nošení dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček si zaslouží dokonalý makeup!

Než začnete s našimi radami, uvědomte si, jakou oční vadu máte – jste-li krátkozraká, budete mít brýle na sobě de facto celý den a vaše líčení byste tomu měla také přizpůsobit. Pokud nosíte brýle pouze na čtení, na televizi, na počítač atd., nemusíte líčení přizpůsobovat.

Ať už máte jakoukoliv oční vadu, sáhněte po stínech v barvě obrouček brýlí. U krátkozrakosti ve světlých a u dalekozrakosti v tmavých odstínech. Dobrou vychytávkou je také lehký rozjasňovač ve vnitřních koutku očí a pod obočím. A nezapomeňte, že by obočí nemělo být schováno za obroučkami brýlí.

líčení očí s brýlemi

Jak na líčení pod brýle na dálku?

Jestliže vidíte špatně do dálky, jste krátkozraká, skla dioptrických brýlí vám oči zmenšují. Vaším úkolem bude oči opticky zvětšit. Jak na to?

Snažte se oko co nejvíce opticky zvětšit a rozzářit. Musí působit kulatě. K tomu vám pomohou světlé a tělové oční stíny, tmavá linka na oči a řasenka. Tři pomocníci, kteří při správném nanesení dokážou divy. Můžete použít gelovou linku, tekutou linku, ale i tužku na oči. Doporučujeme zvolit černou barvu nebo hnědou.

Obočí je základ!

Základem každého líčení by měla být dokonalá úprava obočí. Obočí totiž určuje váš pohled. Pokud nosíte dioptrické brýle, můžete si obočí zvýraznit ještě více než dámy bez brýlí. Obočí můžete upravit gelem, tužkou nebo stíny. Ale nezapomeňte na to, že jeho barva by měla mít stejnou nebo o odstín tmavší barvu než vaše vlasy.

Jak opticky zvětšit oči?

Ze všeho nejdřív si na oční okolí naneste ochranný krém, po jeho vstřebání zvolte podkladovou bázi, aby vám líčení očí vydrželo déle. Následně na horní víčka aplikujte oční stíny – doporučujeme použít světlé stíny (bílé, šedé, krémové, béžové, perleťové, stříbrné, atd.). A vystínujte, aby nebyly vidět ostré přechody. Světlá barva opticky zvětšuje a tmavá naopak zmenšuje. Na denní nošení většina dam volí matné oční stíny, ale nemusí to být pravidlem. Méně výrazné může být i líčení do práce. Pokud milujete třpytivé odlesky, můžete zvolit perleťové oční stíny. Samozřejmě ve světlých barvách.

Jak na líčení pod brýle na dálku?

Po aplikaci stínů přijde na řadu oční linka. Horní víčko obtáhněte tmavou oční linkou. Můžete zvolit hnědou, černou, ale i barevnou – například bordó, smaragdově zelenou nebo královskou modř. Pokud patříte mezi milovnice spodních očních linek, v tomto případě na to rovnou zapomeňte. Tužka na oči na spodním víčku vaše oko opticky zmenší, což v tomto případě rozhodně nechcete!

Nakonec si na pomoc vezměte kleštičky na řasy. Těmi upravte řasy ještě před řasenkou. Pokud kleštičky nepoužíváte, můžete vzít do ruky rovnou řasenku. Své řasy zvýrazněte řasenkou – na horní řasy můžete aplikovat i více vrstev, ale tu předchozí nechte vždy zaschnout a na spodní řasy vám postačí pouze jedna jemná vrstva.

Své obočí i řasy táhněte při úpravách vždy směrem nahoru. Můžete zvolit i umělé řasy, pokud jste na ně zvyklá a s brýlemi vám nevadí. Pro optické zvětšení očí můžete své obočí podtrhnout světlým stínem nebo rozjasňovačem.

 

Jak se nalíčit pod brýle na blízko?

Pokud vidíte špatně na blízko, vaše brýle budou mít opačný efekt než u krátkozrakosti – zvětšují oči. Říkáte si, že to je perfektní a ideální stav, že? Nezapomeňte ale na to, že i těmto brýlím musíte přizpůsobit své líčení. Oči ještě více nezvětšujte!  Zapomeňte na světlé oční stíny. A pokud používáte oční linky, musí být dokonalé. I sebemenší záchvěv ruky při líčení jde s těmi sklíčky vidět.

Make-up můžete aplikovat stejně jako v případě krátkozrakosti, jen nemusíte tolik rozjasňovat oční okolí. Zapomeňte však na světlé oční linky a stříbrné gelové linky a raději zvolte černou nebo hnědou barvu. Ideální pro vás budou také neutrální nebo tmavší oční stíny. Rozjasňující světlé barvy nejsou v tomto případě vhodné a raději na ně zapomeňte. Nebojte se, nemusíte sahat hned po černých očních stínech. Vybrat si můžete například čokoládové, šedé, béžové, broskvové, odstíny nebo tmavší odstíny hnědé barvy.

jak se líčit do brýlí

 

Líčení očí s kontaktními čočkami

Kontaktní čočky jsou praktickým a komfortním pomocníkem korekce zraku. A oproti brýlím dávají vyniknout naší přirozené kráse obličeje. Pokud nosíte kontaktní čočky, můžete se líčit dle libosti, protože vám oči nezmenšují ani nezvětšují. Pozor ale na správný postup!

Jak nalíčit oči s kontaktními čočkami?

  1. Nejdříve si nasaďte kontaktní čočky do očí;
  2. následně si naneste makeup na tvář;
  3. na závěr naličte své oči podle libosti.

Jen tak se vyhnete nežádoucímu ušpinění čoček uvnitř oka.

Jak odlíčit oči s kontaktními čočkami?

Večer při odličování postupujte přesně naopak.

  1. Před odličováním očí kontaktní čočky nejprve vyjměte a uložte do pouzdra;
  2. následně odstraňte makeup;
  3. na závěr důkladně odličte oči a obočí.

 

Tipy pro líčení očí s kontaktními čočkami

Kontaktní čočky nijak nezkreslují váš makeup, takže se můžete nalíčit, jak chcete. Obecně ale doporučujeme vyhnout se mastné a krémové dekorativní kosmetice. Při nákupu dekorativní kosmetiky volte raději nealergenní produkty na bázi vody, které nedráždí oční okolí.

Také buďte opatrné při lakování vlasů, používání stylingových přípravků nebo při nanášení parfémů. Nic z toho by se nemělo dostat do oka, natož na kontaktní čočky. Všechny tyto přípravky aplikujte ideálně před nasazením kontaktních čoček nebo při nanášení zavřete oči. Totéž platí i při pudrování a přepudrování během dne.

Doufáme, že teď už víte, jak se nalíčit pod brýle a rovnou zítra to vyzkoušíte. Máte nějaké své oblíbené líčení?

Zdroj foto: Pixabay.com; Alensa.cz

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář