modeláž nehtů

Modeláž nehtů: mějte krásné ruce po celý rok

Dámy, jistě s námi budete souhlasit, že pěstěné a dobře upravené nehty zdobí ženskou ruku a podtrhují její celkový půvab napříč generacemi. Tak proč nevyužít dnešních možností a nevyzkoušet modeláž nehtů?

Upravené nehty již od nepaměti

Myslíte si, že úprava rukou a nehtů je výdobytkem naší doby? Omyl! Archeologické nálezy z Turecka dokazují, že v době kamenné lidé zvěřinu jedli s upravenýma rukama i nehty. Gelové nehty ani manikúru sice neměli, ale používali k tomu malé mušle, jež sloužily k tvarování nehtů. Zalíbení v úpravě nehtů je znát i z doby Babylónie, kdy v hrobkách egyptských králů a jejich dvořanů byly nalezeny manikúry s plátky zlata.

Na Středním východě si ženy v dobách Alexandra Velikého barvily nehty hennou. Indické ženy té doby zase využívaly pryskyřičnou látku z výměšků hmyzu červené barvy. A pozor, barvení a zdobení nehtů nebylo jen výsadou žen! Tečkou uniformy římských a babylonských válečníků byly dobře upravené a barvené nehty a tónované rty.

Doba laková

Zhruba roku 1917 se na trh dostal první tekutý lak na nehty v růžové barvě. Nastala éra barevných laků a lakování nehtů. Novodobá manikúra a používání lesků na nehty pak zahájilo nesčetné varianty a způsoby zdobení a úprav nehtů. Upravené nehty ve své době určovaly stavovskou příslušnost a šlechtictví.

Již od 50 let minulého století se vymýšlely další způsoby, jak nehty posílit, prodloužit a zkrášlit. Začaly se používat i akrylové laky na nehty, které spustily výrobu a produkci nehtového průmyslu. Pak díky nespokojenosti s původními akryly poté spatřily světlo světa alternativy akrylových preparátů a objevily se také gely.

lakování nehtů

Současná péče o nehty

Péče o nehty se stala v dnešní době běžnou součástí života žen i mužů. Gely na nehty se těší stále větší popularitě v dámském světě a trendem doby je návrat k přírodnímu způsobu manikúry. Nová kosmetická centra s komplexním servisem na vysoké úrovni při nehtové modeláři jsou dnes již zcela běžnou záležitostí. Stejně jako domácí manikúra

Co je to modeláž nehtu?

Modeláž nehtů je prodloužení vlastního nehtu pomocí tipu. To může být celý umělý nehet nebo šablona. Tento tip se přilepí speciálním lepidlem na vlastní nehet a poté se dále upravuje, aby vypadal přirozeně. Šablony se vkládají pod vlastní nehet, ale je potřeba mít alespoň 1 mm délky přesah. Obě varianty potřebují speciální lepidlo, modelovací gel a UV lampu pro vytvrdnutí. 

Modeláž nehtů v salónu

Umělé zpevnění či prodloužení přírodních nehtů se provádí kvalitními a neagresivními umělými hmotami. Složky z nich se neuvolňují do těla, jsou jemné a šetrné vůči vašim nehtům. Modeláž nehtů při první návštěvě kosmetického salónu trvá zhruba hodinu. Čítá očištění vašich nehtů, jejich zkrácení a obroušení.

Následuje samotné nanášení gelu na nehet, nebo nalepování umělých nehtů tzv. tipů. Manikýrka má k dispozici několik druhů a velikostí tipů. Po nanesení gelu se vše vytvrdí ve speciální UV lampě. Po nalepení tipu se nehet zabrousí, zkrátí na požadovanou délku, natře gelovou vrstvou a nechá zatvrdit UV lampou. Pak přichází ta nejkreativnější část – barvení a zdobení.

Zde záleží jen na vašem vkusu a představě, případně můžete nechat zdobení nehtů na své manikérce, která by měla mít přehled o aktuálních trendech. Obecně platí, že v létě máme náladu na zábavné motivy a hravé kombinace barev. V zimě převládají třpytivé motivy, barvy vánoc a zimní motivy. Ale své nehty můžete přizpůsobit také účelu – na ples se hodí třpytivé kombinace, do práce volte spíše neutrální tóny a rozhodně nic nezkazíte ani oblíbenou francouzskou manikúrou

francouzská manikúra

Každá vrstva, jež se na nehet „namaluje“, se opět zatvrzuje lampou s UV zářením. Ve finiši se celá „paráda“ přetře bezbarvým lakem, nechá znovu zatvrdit a na lůžka nehtů se nanese výživný olej.

Co pak?

Gelové nehty vás nijak neomezují v běžných činnostech. Potíže ale můžete mít s nalepovacími tipy. S nimi zacházejte opatrně, dejte si pozor hlavně při úklidu (používejte rukavice a netlačte příliš na nehty při ždímaní a mytí), a opatrné buďte i při zavírání a otevírání šuplíků, skříní a dveří. Při vyndávání předmětů z kapes je raději vysypte, při obouvání bot využijte lžíce.

Pozorná buďte také při řízení vozu a otevírání dveří, tankování, upravování sedadel a při údržbě auta. Zkuste využít pevných pomůcek. Při zavírání řetízků, hodinek a také sbírání mincí, si najděte jiný způsob (požádejte o pomoc  své blízké). Dobré je vědět, že v mrazu hmota na nehtech zamrzá a stává se křehčí, proto určitě noste rukavice. Naopak v sauně vás nehty mohou pálit, rychle se zahřejí na teplotu místnosti.

gelové nehty

A co když se zlomí?

Zlomil se vám tip? Nezoufejte, objednejte se na opravu nehtu. Lámou se pouze dlouhé tipy, tedy nalepené umělé nehty. Gelové nehty se lámou minimálně, protože gel lak váš vlastní nehet naopak zpevní. Ke své manikérce se objednejte také po 4-5 týdnech, protože bude potřeba nehet doplnit. Nehty totiž odrůstají a s nimi i vaše nová ozdoba.

Co znamená doplnění nehtů?

Manikérka vám při další návštěvě pilníkem odstraní vrchní vrstvu původního gelu. Poté nehty zkrátí a upraví do požadované délky a tvaru. A nakonec na ošetřené nehty nanese nový gelový lak. Čirý gel opět vytvrdí UV lampou a vaše nehty ozdobí barevným lakem. 

Pokud vás neodradil výčet „bezpečnostních“ opatření života s umělými nehty, tak věřte, že to stojí za to. Stačí jen trocha opatrnosti a vynalézavosti při manipulaci s předměty a můžete dělat úplně vše. My doporučujeme určitě zkusit ty gelové, které jsou bezproblémové.

A nezapomeňte, každá žena by měla mít upravené nehty. Modeláží nehtů uděláte radost sama sobě a pozvednete si sebevědomí. Požitek z toho nebudete mít jen vy, ale i vaše okolí. Ruce jsou vidět vždy a všude a jsou vaší vizitkou. Tak si dopřejte radost z pocitu krásně upravených rukou!

Vyzkoušela jste již modeláž nehtů?

Zdroj foto: Shutterstock.com

Napsat komentář