Chemii se snažíme většinou co nejvíce vyhnout, ale v případě chemického peelingu pleti ji naopak vyhledáváme. Zní vám to strašidelně? Nebojte, tak hrozné to není. Chemické čištění pleti nebolí a je šetrné.
Co je chemické čištění pleti?
Chemický peeling je neinvazivní metoda čištění pleti, během které svou pokožku zbavíte odumřelých buněk. Pleť bude po zákroku regenerovaná, vyčištěná, rozjasněná a hladká. Chemické čištění pleti vám pomůže také s vyčištěním a uzavřením pórů, eliminací vrásek, ale také s léčbou akné. Blahodárně působí také na pigmentové skvrny i na mastnou pokožku.
Nebojte, chemický peeling neobsahuje škodlivé chemikálie a je šetrný k vaší pleti.
Jak se dělá chemický peeling?
Chemický peeling je technika, při které se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Kosmetička nebo dermatoložka vám nanese na pleť ovocnou kyselinu, která není pokožce škodlivá, ale vyvolá řízené odumírání buněk.
Tyto kyseliny likvidují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. Po narušení vrchní vrstvy pokožky se do pleti šetrně a jemně vpraví protizánětlivý krém.
Vaše pleť bude po ošetření mnohem zdravější a hladší. Jak jednoduché, že?
Je chemické čištění pleti vhodné pro každého?
Chemický peeling obličeje může postoupit každý bez rozdílu věku a pohlaví. Ano, nedivte se, i drsňáci chtějí být šik a mít svěží pokožku. Ale samozřejmě dámy navštěvují kosmetičky a kliniky estetické medicíny častěji. Pokud jste těhotná, poraďte se před aplikací chemického peelingu se svým lékařem, kosmetičkou nebo přímo v klinice estetické medicíny.
Jak dlouho vydrží chemický peeling?
To záleží na způsobu aplikace a na intenzitě chemického peelingu.
- Povrchový peeling není tak agresivní, proto ho můžete opakovat několikrát s odstupem 2-5 týdnů po ošetření.
- Středně intenzivní peeling lze opakovat po 6-9 měsících po aplikaci.
- Hluboký peeling představuje mnohem větší zátěž, protože je možné ho podstoupit pouze jednou za život.
Hluboký peeling se provádí většinou v případě zralé pleti nebo naopak velice problematické aknózní mladé pleti. Nezapomeňte, že nemůžete tento peeling opakovat.
Koupit či jít k odborníkům?
Produkty pro domácí chemický peeling seženete i v drogerii. Nic s ním nezkazíte a můžete ho používat na běžné čištění vaší pleti. Chemický peeling se dá zařadit do vaší rutiny péče o pokožku a pleť. Ale pokud vás trápí vrásky, akné, rozšířené póry, pigmentové skvrny, jizvy po akné nebo zralá pleť, obraťte se spíše na profesionály.
Kosmetický salón, či centrum estetické péče je dobrá volba. Oproti koupeným produktům, jsou jejich preparáty mírně jiného složení. A tady vám určitě rádi poradí ten správný peeling přímo pro vás.
Jak se chovat po chemickém peelingu?
Ať už zvolíte domácí aplikaci nebo chemické čištění pleti u profesionálů, musíte ošetřený obličej chránit. Pokožku nenamáčejte, netřete, nemačkejte, vyvarujte se kontaktu se šperky i s oblečením. Vyloučené je také slunění, saunování, bazén nebo vířivka. Pár dní zapomeňte i na sport, protože slaný pot by mohl vaši pleť poškodit. Doporučujeme se vyhýbat sluníčku a UV záření. To může vaši pleť poškodit a zbarvit.
Pokud už musíte jít ven, používejte krémy s UV filtrem 50 SPF, vezměte si sluneční brýle a ideálně i klobouk.
Zdroj foto: Pixabay.com
Já bych se asi tohoto ošetření bála, mám citlivou pleť a tak hodně věcí z péče o pleť nemůžu :-(.
Nemáte nějaký tip na citlivou pleť a její čištění v salonu či estetické klinice?
Jak už jsem tu na portále u jiného článku paní doporučovala, tak i vám doporučím nezávaznou konzultaci v některé estetické klinice. Rádi vám poradí. Osobně jsem spokojená v Medikhaus a pak tu někdo psal dobře o Platan klinice. Ale jistě by vám poradili i jinde.
Pingback: Znáte estetické kliniky v Česku? - Prožijeme.cz
Pingback: Léto je za dveřmi: Jak být (téměř) dokonalá? - Prožijeme.cz