Kryoterapie

Kryoterapie: ledová cesta k mladistvé pleti

Jistě jste dámy slyšely o využití kryoterapie v léčbě mnoha zdravotních obtíží. Ale věděli jste, že je možno kryoterapií omladit i pokožku a dát stopku času?

Klasická kryoterapie je inovativní léčebná metoda, při které je organizmus krátkodobě vystaven chladu. Cílem je regenerovat a nastartovat tělo a celý organismus člověka. To má pozitivní účinky při mnoha zdravotních obtížích. V dnešním článku se ale zaměříme spíše na lokální kryoterapii, která může omladit vaši pleť.

Lokální kryoterapie

Ochlazení určité části pokožky se nazývá lokální kryoterapií. Výhodou této terapie je možnost přesného zacílení na postižené místo. K tomu se nejčastěji využívá proud ochlazeného vzduchu, chladivé polštářky, gely nebo spreje. Většinou se chladem ošetřuje obličej, krk a dekolt, případně i horní části paží. Zchlazení funguje jako mobilizátor pokožky k efektivnější produkci kolagenu i využití výživných látek z krémů a dalších výživných přípravků.

Co udělá s vaší pletí kryoterapie?

Kryoterapie vypíná pleť, zjemní vrásky, které zároveň eliminuje. Krátkodobé působení chladu dodá pleti svěží a zdravý nádech. Prvotně vám lokální kryoterapie jakoby pokožku umrtví, ale to je jen zdání, pod povrchem působí zcela naopak. Prokysličení pleti, nastartování metabolismu organismu, potažmo správné a kvalitní fungování pokožky s navýšenou produkcí toho co je pro elasticitu a mladistvost pokožky třeba – to je výsledkem lokální kryoterapie.

terapie chladem

Plus či mínus?

Teploty kryoterapie jsou ideální mínusové, a to okolo mínus pěti až sedmi stupňů. Ovšem některá pokožka takovou teplotu špatně snáší, a tak se přistupuje k jemné kryoterapii již při plusových hodnotách teploty. Není však natolik efektivní, jako lokální kryoterapie s mínusovými teplotami.

Kde a jak?

Lokální kryoterapii vám udělají v mnohém estetickém centu nebo kosmetickém salonu. Přístroj s hlavicí podobnou té ve sprše, nebo s tryskou, se přikládá a posunuje krouživými pohyby po odlíčené a výživným krémem ošetřené pokožce obličeje, krku, dekoltu a případně i horní části paží.

Pro koho je lokální kryoterapie určena?

Mohou ji postoupit ženy napříč věkovým spektrem, ovšem nejefektivnější je pro zralejší a zralou pleť. Což znamená věkovou kategorii zhruba od třiceti pěti let do šedesáti let věku. Od třicítky totiž naše pokožka pomalu, ale jistě ztrácí na pružnosti, elasticitě a snižuje se postupně tvorba kolagenu. Vrásky se v tomto věku postupně více a více prohlubují a pleť přirozeně stárne.

 

Malými krůčky

Lokální kryoterapii je ideální provádět postupnými a malými krůčky tak, aby se pleť dostatečně dokázala tempu přizpůsobit a nastartovat produkci kolagenu a vstřebávání výživných látek do hloubky pokožky. Je tedy nutno dojít si v pravidelných intervalech co 10 až 14 dní alespoň na deset sezení. Jedině tak je efekt viditelný, plný a pleť mladistvá a svěží s minimem vrásek na dlouhou dobu.

A jak to máte vy? Zkoušeli jste terapii chladem pro krásu? Nebo kryoterapii vůbec?

Zdroj foto: Pixabay.com

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Káča

    Tak to by pro mě nebylo, jsem zimomřivec a ještě extra chodit na nějaké mražení pleti, no brrr. Ale zní to zajímavě ;- ).

Napsat komentář