termální voda

Termální voda: přírodní osvěžení pleti nejen na léto

Hydratace organismu je důležitá. Proto se snažíme dodržovat pitný režim a vypít denně alespoň dva litry tekutin. Ale životodárná voda má efekt i zevně – na pleť. Ideálně ve formě přírodního osvěžení. Termální voda ve spreji má mnoho příznivých účinků na pleť.

Termální voda je přírodní voda z hlubin země, která vyvěrá na povrch. Uvnitř země je ohřáta geotermickými vlivy, přičemž putuje různou zeminou a horninou s nejrůznějším obsahem přínosných látek – sodíkem, draslíkem, vápníkem, selenem, hořčíkem, stříbrem, manganem, mědí a dalšími prima kousky. Díky nim má bohatý obsah výživných látek, který na sebe nabaluje při svém putování.

 

Osvěžení a výživa pokožky

Takováto termální voda má účinek na celé tělo, ale obzvláště na pleť a pokožku. Tu krásně změkčuje, zklidňuje a má silný antibakteriální, regenerační a revitalizační efekt. Termální voda ve spreji vám může být průvodcem celým dnem a dopomoci k osvěžení pokožky obličeje, krku, dekoltu, rukou i nohou.

termální voda je vhodná pro pokožku

Přínosná součást kosmetické taštičky

V kabelce každé ženy nechybí dnes kosmetická taštička, jejíž stále častější běžnou součástí je mimo pomády, řasenky, rtěnky, hřebenu a vlhčených kapesníčků právě termální voda ve spreji. Její velkou devizou je hydratace pleti. A pokud máte citlivou pleť a pokožku, je termální voda tím pravým ořechovým právě po vás.

Výživa i přes make-up

Velmi zajímavé je pro vás dámy fakt, že termální vodou se můžete postříkat i na make-up, který díky jemnému poprašku termální voda nejen nezničí, ale naopak pleť skrz něj i vyživí. Jen ji nestírejte, pouze v jemné spršce nastříkejte na obličej a nechte přirozeně zaschnout. Samozřejmě nelze aplikovat na make-up najednou velké množství termální vody ve spreji, to byste si zcela určitě líčení narušila a smyla. Nutná je jemnost a delikátnost.

čištění pleti

Co ještě termální voda umí?

  • Má regenerační účinek;
  • pomáhá při lupénce a ekzémech;
  • je dobrým tipem na akné;
  • dobře funguje na hojení jizev;
  • zklidňuje záněty;
  • odbourává svědění pokožky;
  • zklidňuje pleť po peelingu a jiném podráždění (opalování, podráždění po holení či odření);
  • perfektně hydratuje pleť, jestliže se pohybujete hodně v klimatizovaném interiéru;
  • na dlouhé cesty – do auta, vlaku, letadla je v zavazadle nezbytná, když zklidňuje a vyživuje unavenou pokožku.

Termální vodu můžete mít uloženu v lednici, čímž bude parádním osvěžovačem. A když si termální vodu vkomponujete do svého krému, dostanete výživný, hydratační a revitalizační krém. Také si za pomoci krému a termální vody můžete vyrobit a masku na obličej – aplikujte 1x týdně na 20 minut na obličej mimo oblast očí, nosu a rtů a poté smyjte jemně vlažnou vodou.

Máte nějakou zkušenost s termální vodou? Podělte se o ni s námi!

Zdroj foto: Pixabay.com

Napsat komentář