mezoterapie

Mikrojehličková mezoterapie: tajná zbraň anti-agingu

Stárneme všichni, ale díky moderním vymoženostem to nemusí být tolik vidět. Stárnout se dá samozřejmě s grácií, ale proč dávat najevo svůj opravdový věk? Dámy, určitě nám dáte za pravdu, že je příjemné, když vám někdo řekne, že vypadáte mladší než ve skutečnosti jste. Jedním z bojovníků proti vráskám a dermatologickým vadám je mezoterapie. Jde o velmi účinný omlazující zákrok, díky kterému můžete nejenom zkorigovat proces stárnutí pleti, ale také několikanásobně zlepšit vzhled vaší pokožky. Pojďme si o mikrojehličkové mezoterapii říct něco více.

Co to je mezoterapie?

Mezoterapie je velmi účinný dermatologický zákrok, při kterém se jehličkovou metodou do pokožky vpraví vybraný roztok z kyseliny hyaluronové, kolagenu, koenzymů, aminokyselin, vitamínů, stopových prvků nebo z minerálů. Tento roztok se pomocí několika malých nenápadných vpichů aplikuje přímo do pokožky. Mikrojehličková mezoterapie je neinvazivní metoda, která není bolestivá. Jde o velice bezpečnou proceduru, při které se aktivuje přirozená tvorba kolagenu a elastinu. Navíc kromě omlazení pokožky slibuje také vylepšení stavu pleti nebo eliminaci celulitidy na pokožce těla.

Výhody:

  • redukce vrásek
  • omlazení dekoltu, rukou a krku
  • odstranění kruhů pod očima
  • neinvazivní omlazení pleti
  • odstranění jizev po akné
  • hydratace pleti
  • aktivace tvorby elastinu a kolagenu
  • bezpečná a bezbolestná procedura
  • eliminace celulitidy a strií
  • pomoc při vypadávání vlasů, rosacea, akné

jehličková mezoterapie

Mezoterapie je vhodná téměř pro každého

Zaujali jsme vás? Nyní se zaměříme na to, pro koho je ošetření vhodné. Mezoterapie je ideálním zákrokem pro každého, kdo chce dodat pleti svěží a mladistvější vzhled. Díky tomuto zákroku můžete své pleti dopřát také více hydratace, podpořit tvorbu kolagenu, zbavit pleť vrásek, jizev po akné nebo samotného akné. Jehličková mezoterapie je vhodná také pro ženy, které se chtějí zbavit celulitidy, strií, mimických vrásek, pigmentace, růžovky, kruhů pod očima, nesjednoceného tónu pleti apod. Vhodná je také pro ženy a muže, které trápí vypadávání vlasů.

Kontraindikace mezoterapie

I když se jedná o bezbolestnou neinvazivní metodu, proceduru můžete podstoupit, pokud jste těhotná, kojíte nebo máte akutní zánětlivé onemocnění.

 

Průběh mezoterapie

Předtím než se vrhnete na samotný zákrok, projde s vámi ošetřující lékařka vaše požadavky a zároveň zhodnotí stav pleti, případně pokožky. Tento krok je důležitý, protože dermatoložka připraví speciální omlazující “koktejl” každé klientce na míru. Složení séra mění nejenom podle požadovaného výsledku, ale také podle aktuálního stavu pokožky a zacílení zákroku. Před samotnou aplikací vám dermatoložka pleť vyčistí od makeupu a důsledně vydezinfikuje, aby vám nezanesla do pokožky bakterie nebo nečistoty.

Jak funguje mikrojehličková mezoterapie

Mikro jehlička proniká 3-4 mm pod kůži a pomocí ní se aplikuje roztok do pleti nebo pokožky. Nejčastěji se používá kyselina hyaluronová, vitamíny, antioxidanty, aminokyseliny a koenzymy. Nebojte se dámy, aplikace není nijak bolestivá, takže se obejdete bez lokální anestezie. Ale pokud jste citlivější, pomůže vám mast pro znecitlivění dané oblasti pokožky. Při samotné aplikaci se jemnými vpichy podporuje přirozená tvorba kolagenu a elastinu.

Mikrojehličkovou mezoterapii provádí mnoho typů přístrojů s různým počtem jehliček. Ty menší mají tvar pera a jsou určené hlavně mezoterapii pleti. Jiné mají tvar pistole nebo větší hlavice. Celá procedura trvá přibližně 15 až 60 minut podle toho, o jakou velkou oblast se jedná.

estetická medicína

Rekonvalescence

Mezoterapie je neinvazivní metoda, ale i ta vyžaduje nějaký čas na rekonvalescenci. Myslete na to, že se vám po aplikaci může objevit mírný otok. Velmi ojediněle se mohou objevit také drobné modřinky, ale nebojte se, vše se do pár dnů vstřebá. Po ošetření se vyvarujte opalování a alespoň 48 hodin po zákroku vynechejte bazén i saunu. Pokud jdete ven, zapomeňte na 24 hodin na makeup, ale raději použijte krém s vysokým ochranným faktorem SPF 50. Ideální období pro mezoterapii je podzim a zima, kdy není slunce tak agresivní.

 

Výsledný efekt

Mezoterapie má za následek rapidní regeneraci pleti a její vyhlazení do střední vrstvy pokožky. Výsledek je viditelný již po pár dnech od aplikace. Pokožka je svěží, vypnutá a vyhlazená. Celé to lze pro maximální efektivitu po zhruba měsíci až šesti týdnech absolvovat znovu, a když to chcete dámy dotáhnout do úplné dokonalosti, tak to udělejte rovnou třikrát.  Mezoterapie je takový malý anti aging v akci. A funguje velmi dobře nejen na pleti obličeje, dekoltu, krku, rukou nebo u celulitidy. Efektivní je i u vlasů, protože zamezuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst.

 

Cena mezoterapie

Kolik stojí mezoterapie? Finální cena závisí nejenom na prestižnosti kliniky, ale také na typu mezoterapie, kterou absolvujete, a také na počtu sezení. Průměrná cena jedné aplikace stojí v České republice okolo 3 000 – 4 000 Kč. Součástí ceny je také vstupní konzultace, anestetický krém, samotný zákrok a také případná kontrola po aplikaci. Nezapomeňte ale na to, že pro dlouhodobé výsledky je lepší aplikaci alespoň dvakrát zopakovat.

Jak to máte vy? Řešíte projevy času na pokožce nějak? A pokud ano, tak jak?

Zdroj foto: Shutterstock

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář