Možná vám slovo parafango zní tak trochu jako zaklínadlo, a magické tak trošku skutečně je. Umí totiž zázraky! Co to je a k čemu je parafingo dobré? Přečtěte si náš článek.
Wellness a relaxačních procedur je mnoho a jejich výčet by nám zabral celou stránku. Ale dnes se budeme věnovat kombinaci parafínového zábalu a mořského bahna. Už jste o parafango zábalech slyšeli? Pokud ne, nezoufejte. Hned vám vysvětlíme, o co se jedná.
Co je parafango?
Parafango je efektivní spojení parafínového vosku s mořským bahnem. Každá z těchto procedur sama o sobě působí velmi dobře na lidský organismus a dohromady mají dvojnásobný efekt. Jde o originální formu lokální aplikace tepla na pokožku. Aplikuje se formou tepelného zábalu z parafínu a mořského bahna na ošetřované místo.
- Parafín, respektive parafínový vosk, je bohatý na kolagen a vitamíny. Zábal z parafínu je skvělou pákou na eliminaci vrásek, zpomalení stárnutí pleti a také prima parťák na výživu pokožky. Pokožka je po aplikaci parafínového zábalu jemnější a vyhlazená.
- Mořské bahno je zase neuvěřitelně bohaté na minerální látky a stopové prvky, čímž na pokožku a pleť působí vitalizačně a hydratačně. Kromě toho navíc detoxikuje a zbavuje pokožku odumřelých částic.
Na wellness proceduru parafango se využívá jemná prášková směs mořského bahna (odborně spraš) smíchaná s parafínem a parafínovým olejem.
Co je spraš?
Spraš je obecně klasický sediment navátého původu, dobře vytříděný, jež se skládá z křemenné, jílovité a vápnité části. Bahenní spraše vznikají vyvátím jemnozrnného materiálu z mořského bahna. Spraše a sprašové hlíny jsou velmi kvalitními sedimenty, s výživnou a kvalitní přidanou hodnotou.
Jak vzniká parafango?
Směs spraše mořského bahna, parafínu a parafínového oleje se smísí dohromady. Poté se tato směs ve speciálním přístroji zahřívá do tekuté podoby a přitom se sterilizuje, čímž je zaručena vysoká hygiena. Vzniklé parafango se na pokožku natírá těsně před tuhnutím a jeho teplota se pohybuje okolo 50°C. Oproti klasickým parafínovým zábalům má parafango výhodu, že je přenášené teplo díky mořskému bahnu nižší. Není to taková zátěž pro organismus.
Lokálně či celkově
Parafango lze nanášet a aplikovat na celé tělo, nebo jen jeho části, tedy lokálně třeba na ramena, klouby, krční páteř, kotníky, nově i na obličej. Vždy – ať lokálně či celotělově – dojde k přenosu tepla na pokožku, ta se prokrví a poté postupně prostupuje směs do hlubších oblastí k měkkým tkáním – vazům a svalům. Teplem dochází k jejich uvolnění a vlivem výživných látek k regeneraci. Celkový efekt je příjemně překvapivý.
I na pomerančovou kůži, strije a tajli
Kromě výše zmíněných účinků působí parafango zábal i na lymfatický systém. Díky tomu se vyplavuje z těla mnoho škodlivin. A dámy pozor! Parafango má i tvarovací efekt na tajli, ničí celulitidu, strie a přebytečný tuk. Tím dochází ke zpevnění ochablých částí postavy. Díky zábalu a zvýšené činnosti lymfy dojde k odbourávání přebytečné vody z organismu a minerály se postarají o vitalizaci pokožky.
Parafangový zábal vás tedy zrelaxuje, trochu léčí, zlepšuje vzhled pokožky celého těla i pomáhá dosáhnout lepějších linií postavy. Jen ti, co mají obtíže typu nezhojených ran, jizev a špatný krevní oběh by se měli před využitím parafanga poradit s lékařem.
Znáte parafango, a zkusili jste, anebo vyzkoušíte?
Zdroj foto: Pixabay.com
Autor: Pavla Košík Jelínková