jídelníček pro zdravé vlasy

Jídelníček pro zdravé vlasy

Pokud vás trápí oslabené, roztřepené nebo suché vlasy, může to mít mnoho důvodů. Stres, nemoc, špatná péče, použití nevhodných přípravků, nadměrný styling nebo nedostatek vitamínů a minerálů může rapidně zhoršit kvalitu vašich vlasů. Některé příčiny ovlivnit nemůžete, ale svou životosprávu ano. Proto se v dnešním článku zaměříme hlavně na to, co jíst. Tady je jídelníček pro zdravé vlasy!

Nadměrné vypadávání vlasů, jejich kvalita nebo lámavost může být ovlivněna také genetikou. Tu bohužel ovlivnit nemůžete, ale váš jídelníček ano. Vyváženou stravou se správnými živinami můžete pomoci podpořit růst vlasů, zvláště pokud trpíte ztrátou vlasů v důsledku podvýživy.

zajímavosti o vlasech

Jídelníček pro zdravé vlasy

Co byste měli do svého jídelníčku přidat?

Vejce pro hedvábný lesk vlasů

Dostatek vajec dodá vašim vláskům lesk, a to přímo hedvábný. Vejce totiž obsahují velké množství bílkovin, které jsou pro lesk a krásu vlasů nezbytnou součástí. Ale nebojte, nemusíte je konzumovat syrová. Klidně si dopřejte míchaná vejce, volské oko nebo vařené vejce natvrdo.

Výživa pro vlasy

Vlasy potřebují výživu. A co vám dodá nejvíce vitamínů a minerálů? No přeci zelenina! Hlavně ta listová, protože obsahuje i slušnou dávku železa, hořčíku vápníku, draslíku a fosforu. Kromě toho vám dodá i kyselinu listovou, která vlasy posiluje a zpevňuje.

Pokud budete jíst pravidelně listovou zeleninu, předejdete hlavně nadměrnému vypadávání vlasů. Zeleninu můžete jíst vařenou, dušenou nebo syrovou – například v podobě salátu.

jídelníček pro krásné vlasy

Síla vitamínů v podobě ovoce

Potřebné vitamíny a minerály vám dodá také ovoce. Nejvhodnější jsou bobuloviny, které mají vysoký obsah antioxidantů, vitamín C a další prospěšné látky. A pokud nemáte rádi zeleninu a potřebujete doplnit kyselinu listovou, zvolte banány nebo jablka. Ty jsou skvělou náhražkou listové zeleniny.

Lámavé vlasy? Doplňte oleje

Když nechcete, aby se vám vlasy lámaly, dodejte jim dostatek olejů. Ideální je extra panenský olivový olej. Ten se nezpracovává tepelně, ale využívá se na studenou kuchyni – pomazánky, saláty, těstovinové saláty, sýrová jídla a další.

Vlasy hebké na dotek

Co by měl ještě váš jídelníček pro zdravé vlasy obsahovat? Pro hebké, vyživené a krásné vlasy potřebujete ještě potraviny s obsahem:

  • aloe vera;
  • biotinu (luštěniny, žloutek, mléko, maso, ořechy, houby);
  • kyseliny pantothenové (květák, brokolice, listová zelenina);
  • selenu (borůvky, oříšky);
  • křemíku (obiloviny, jablka, pomeranče).

Mimo krásných vlasů budete i vy vitální, plni elánu a energie, s krásnou a zdravou a sametovou pletí. To už stojí za úvahu o správném stravování, nemyslíte?

Zdroj foto: Shutterstock.com

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář