vyzkoušejte amma masáž

Vyzkoušejte Amma masáž – je vhodná i pro stydlíny

Masáž je wellness procedura, která může mít mnoho podob. Všechny mají ale jedno společné – lidskému tělu a mysli prospívají. Pokud patříte mezi stydlíny, kteří se neradi svlékají, vyzkoušejte japonskou Amma masáž. O jakou masáž jde, a jak může vašemu tělu prospět?

Co je Amma masáž?

Amma masáž v překladu znamená „uklidnění“ nebo také „uvolnění rukama“. Jde o starou japonskou masážní techniku, která sahá více než 5 000 let do historie. V našich končinách jde zatím o méně známou masážní terapii, ale některá wellness centra se zaměřením na japonské masáže ji nabízí.

Tato unikátní masáž v sobě pojí znalosti filozofie východu, japonské akupresury a akupunktury. Navíc je vhodná také pro stydlíny, protože se provádí přes oblečení.

Historie Amma masáží

Počátky Amma technik sahají více než 5 000 let do historie. Nejstarší zmínku můžeme najít ve starověkém čínském lékařském textu nazvaném „Vnitřní kniha Žlutého císaře“ přibližně z roku 475 př.nl. Informace z této knihy použili Tina a Robert Sohnovi a vytvořili tak komplexní léčivé umění dnes známé jako Amma terapie.

Tyto informace pak byly přeneseny do Spojených států, kde Tina a Robert Sohnovi vyvinuli komplexní léčivé umění známé dnes jako Amma terapie.

co je amma terapie

 

V čem je Amma masáž unikátní?

Amma masáž patří k efektivním typům masáží s perfektním relaxačním a regeneračním účinkem. Vychází z energetických drah a akupunkturních bodů na těle člověka. Skrz ně a masérovy ruce dokáže amma masáž ovlivnit určité orgány, upravit tok energie v nich a celém těle. Výsledkem je maximální uvolnění a navrácení rovnováhy do fungování lidského těla.

Japonská amma masáž je založena na učení, že energetický tok v těle je důležitý pro jeho vyrovnané fungování.  A narušené energetické proudění má z následek zdravotní obtíže a nemoci, které lze díky amma masáži, když ne odbourat, tak alespoň zmírnit. Amma terapie zahrnuje principy jin a jang, jakož i pět prvků.

Zatímco akupunkturista používá jehly, amma terapeut používá pouze svoje ruce k manipulaci s energetickými body na těle. Poklepávání, vibrace, tření, tlačení a manipulace s určitými body na těle prospívá pohybovým, nervovým, kardiovaskulárním a respiračním systémům, což pak pomáhá vašemu tělu normálně fungovat.

amma masáž

Komu amma masáž nejvíce svědčí?

Amma masáž je vhodná pro muže i ženy všech věkových skupin. Velmi pomáhá lidem se sedavým zaměstnáním a lidem v permanentním pracovním vypětí. Stres, tlak, shon a psychické vypětí vyvolávají v těle nejrůznější blokády. Ty následně mohou spouštět bolesti hlavy nebo migrény, ale také bolesti nebo blokaci páteře a zad. Správně provedená Amma masáž od ulevuje od těchto bolestí a zároveň zmírňuje stres. Nabudí vás novým elánem a dodá vám energii, o níž jste ani neměli tušení, že ji ještě máte.

Pomáhá také při léčbě artritidy, chronických bolestí, kožních stavů, diabetu, syndromu chronické únavy, ale také v případě respiračních problémů nebo při poškození tkáně.

Vhodná je i pro osoby, které chtějí zrelaxovat své tělo, ale stydí se svléknout před masérem nebo je pro ně dotek na holou kůži nepříjemný. Amma masáž se totiž provádí v oblečení.

Amma terapie řeší tyto problémy:

 • ztuhlý krk s bolestmi ramen;
 • bolesti zad, svalů a kloubů;
 • zažívací potíže, zácpu;
 • bolesti hlavy a migrény;
 • premenstruační syndrom;
 • úzkost, deprese, stres;
 • problémy se spánkem;
 • křeče a intenzivní bolesti krku, svalů v horní části zad, akutní a chronické problémy tohoto typu;
 • sinusitidu (zánět dutin).

amma terapie

 

Jak amma masáž probíhá?

Amma masáž probíhá nejčastěji vsedě. Klient sedí zády k masérovi na speciální židli, která umožňuje uvolněnou polohu. Hlava je opřená, takže drží krční páteř rovně a vy se nijak nehrbíte, což už je samo o sobě dost uvolňující. Masér se dotýká energetických bodů na zádech, bocích, rukách a na hlavě. Mačká, poklepává a tlačí na jednotlivé akupresurní body umístěné na meridiánech, kterými je v těle rozváděná životní energie.

Masáž je rytmická a jasně daná. Ve směrech a pořadí hmatů musí mít masér systém a nemasírovat nahodile. Závěrem masér klienta několikrát jemně pohladí po určených meridiánech tak, že cítí pouze teplo z jeho rukou. Preventivní masáž může trvat 20-30 minut, ale v případě problémů se dá protáhnout na 60-75 minut + 15 minut závěrečné vyhodnocení.

Klient má na sobě pohodlné oblečení.

Jaký efekt má amma terapie?

 • jednoznačné a velmi výrazné uvolnění těla;
 • relaxace duše a psychiky;
 • navýšení energie;
 • odbourání stresu;
 • odblokování energie v meridiánech;
 • posílení obranyschopnosti organismu;
 • navození harmonie.

Komu Amma masáže nesvědčí?

Amma masáž jako každá procedury má své kontraindikace. Vyhnout by se jí měli lidé s vysokým krevním tlakem, akutně nachlazení či lidé s horečkou. Všem ostatním ji můžeme jen doporučit.

Zdroj foto: Pixabay.com

Napsat komentář