hadí jed

Hadí jed: jedovaté hrátky s pletí

Že se k pěstění pokožky využívá mnohých zajímavých a netradičních produktů je známo. Jsou to někdy kousky, které máte třeba doma ve spíži, nebo také ty spíše exotického charakteru, ale často i takové, které by vás vůbec nenapadly. Mezi ty patří hadí jed. Jak jde dohromady s péčí o pleť?

Hadí jed v kosmetice

Hadí jed využívaly (a někde ještě využívají) šamani domorodých kmenů ke svým rituálům, zaříkávání, ale i léčbě. Tito lidé vědí, jak je hadí jed v určité míře prospěšný. A vědí to dnes již i četné kosmetické firmy a značky. Pleťová a tělová kosmetika s výtažky hadího jedu je originální, svým způsobem jedinečná a má nejeden pozitivní efekt na pokožku. Nejenže léčí, ale i regeneruje ba co víc dává stopku stárnutí pleti.

kosmetika za hubičku

I celebrity na to slyší

A věřte, že mnohá hvězda si nenechala informaci o hadím jedu a jeho účincích ujít. Jak už jsme psali v našem článku Kosmetika za hubičku, kterou milují celebrity, hadí jed v kosmetice vyzkoušely i Katie Holmes, Cheryl Cole, Gwyneth Paltrow nebo Drew Barrymore. Když díky hadímu jedu můžou mít krásnou, zdravou a mladistvou pleť hvězdy filmového plátna, tak proč ne vy?

Výtažek popypeptid

Hadí jed, respektive výtažek z něj, se může pro vás stát neocenitelným pomocníkem, který vaši pleť rozzáří. Výtažek z hadího jedu je extrahovaný popypeptid. Ten se skládá především z aminokyselin a bílkovin. A ty vaše pokožka potřebuje a ráda je skrz „hadojedí“ kosmetiku vašemu tělu dopřeje. Je to de facto jakýsi přírodní botox, což již napovídá něco o tom, jaký že to účinek hadího výtažku je nejvýraznější.

Co vše kosmetika s hadím jedem umí?

  • Regeneruje pokožku
  • Dodává pokožce na hydrataci a zvláčňuje ji
  • Revitalizuje pleť
  • Činí ji svěží a krásně váš obličej rozzáří
  • Sjednocuje, tónuje a vyhlazuje pleť
  • Redukuje celkově všechny vrásky, když nejvíce koriguje mimické vrásky (nejvíce okolo očí a úst)
  • Vypíná pokožku a zpevňuje kontury obličeje

 

Jak, kdy a kde?

Hadí výtažek působí na pleti a pokožce s okamžitým efektem. Viditelné výsledky jsou již po pár dnech. Ideálem je pořídit si pleťový krém s výtažkem z hadího jedu a používat jej ráno a večer. Třeba i pod make up. Při pravidelném používání po dobu jednoho měsíce docílíte omlazení pleti o několik let. V krémech bývají přidány další pro pokožku prospěšné výživné látky jako kyselina hyaluronová, koenzym Q10, vitamíny (A, řada B, C, E a K) nebo kolagen. To vše ještě efekt hadího jedu umocňuje.

Mimo perfektní služby pro pleť potažmo pokožku celého těla, je hadí jed znám v mastích, kde má výborný analgetický a anestetický účinek na bolesti svalů, kloubů a páteře, ale i artritické bolesti.

Hadí jed je prostě malý jedovatý zázrak, s pozitivní přidanou hodnotou. Vyzkoušíte kosmetiku s ním? Nebo máte již nějaké zkušenosti? Podělte se o ně s námi!

Zdroj foto. Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Napsat komentář