obličejová jóga

Jóga obličeje pro mladistvou pleť

Nejen kosmetická péče, návštěvy salonů krásy a dostatečný přísun tekutin je pro vaši pokožku a vzhled podstatný. Tvář můžete omladit i jinak. Pomůže vám i jóga obličeje! 

Jak mít krásnou, zdravou a mladistvou pleť? Chce to kvalitní kosmetickou péči, pravidelný přísun tekutin, zdravou životosprávu, ale také pohyb. Ano, i obličej má svaly, které je potřeba pravidelně cvičit. Ochablou pleť můžete řešit návštěvou estetické kliniky, ale předtím vyzkoušejte jógu obličeje.

Jóga obličeje – proč ji cvičit?

Je to totiž jako s každými jinými svaly – když zahálí, ochabují. Stejně tak svaly obličeje, mají tendenci uvadat, nejsou-li procvičovány všechny. Jistě, řeknete si, že svaly v obličeji pracují neustále – při mluvě, smíchu, mračení se. Jenže ne úplně všechny jsou v pohybu. A aby tomu tak bylo, lze jim napomoci. Vyzkoušet můžete třeba jógu obličeje. Tu je ideální praktikovat vždy dvakrát denně – vždy ráno a večer. Pokud ovšem ráno nestíháte, postačí vám večerní cvičení, ale mělo by být tím pádem dvojnásob.

Může to být legrace. A vy se cítit mnohem lépe – mladistvě, přitažlivě a svěže. Tohle cvičení totiž značně eliminuje únavu, vrásky, kruhy a váčky pod očima, celkově zpevňuje pokožku a navyšuje její elasticitu.  Jóga obličeje je de facto směsicí obličejových cvičení, akupresury, masáže, s relaxačním efektem. Věděli jste, že obličej má až na padesát sedm svalů?

jak na obličejovou jógu

Obličejová jóga – co funguje na obličej?

  • Pro oční okolí – Dejte s dlaně na obličej, přičemž prostředníčky obou rukou jsou mezi obočím, a ukazováčky se dotýkají vnějších koutků očí. Jemným tlakem ukazováčky tlačte na zmíněné vnější koutky očí. Stočte pohled očí nahoru a zamhuřte na cca 30 sekund oči. Poté povolte. Toto opakujte 5 – 7x za sebou. Nakonec zavřete obě oči a uvolněte se.
  • Pro okolí úst a rty – Zavřená ústa našpulte do písmene O, pak se usmějte co nejvíce zeširoka. Rty jsou stále u sebe. Takto opakujte cvik minimálně 5 -7x za sebou.  Poté se znovu usmějte zeširoka se sevřenými rty a ukazováček si dejte na bradu. Tlakem na bradu otevírejte a zavírejte ústa, přičemž zároveň zaklánějte hlavu dozadu. Opakujte třikrát a uvolněte se.  Cvik má efekt na úbytek vrásek okol úst a na posílení lícních svalů.
  • Pro krk a dekolt – Upřete pohled dopředu na jeden bod, vodorovně položte konečky prstů obou rukou na horní část krku. Pomalu zaklánějte hlavu, a přitom masírujte jemně pleť krku od brady dolů. Opakujte tak 5 – 7x. Poté vysuňte spodní ret a konečky prstů dejte na lícní kosti. Zvedejte bradu a tlačte koutky úst směrem dolů. Zhluboka nadechujte a vydechujte.

 

Další možnosti

Jóga obličeje se dá využít i jinak! Stoupněte si před zrcadlo a špulte otevřená ústa do tvaru písmene O, pak Z a nakonec X, vyslovujte nahlas samohlásky A,E,I,O,U. Hučte jako vláček „huuhuuuu“, hihnějte se nahlas „hihihi-hahaha-hohoho-huhuhu“, říkejte hlasitě široké „eeeeee“ a to s maximální mimikou tváře.  Opakujte 5-7x. Zeširoka poulejte oči, vyplazujte jazyk, mrkejte očima, hmuřte a zeširoka otevírejte oči. Krčte čelo a zvedejte obočí.

Toto vše cvičí vaše obličejové svaly, i když si budete připadat směšně. Má to velký efekt, a vaše tvář bude svěží, mladistvá, krk vypnutý a dekolt bez vrásek.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Napsat komentář