rázová vlna v estetice

Estetická rázová vlna pro zlepšení stavu pokožky

Dejte sbohem svým faldíkům, celulitidě a podkožnímu tuku. Vyzkoušejte moderní způsob estetického ošetření. Co je rázová vlna a v čem vám pomůže?

Co je rázová vlna?

S rázovou vlnou se nejčastěji setkáte v souvislosti s rehabilitací nebo s nemocí. Tento převratný způsob ošetření léčí akutní i chronická zranění a onemocnění. Pro každou diagnózu je vhodná jiná rázová vlna. Jeden typ napomáhá při bolestech zad, efektivně léčí záněty měkkých tkání, jiný účinně hojí řezné a mokvající rány, zlomeniny nebo pomáhá i při některých neurologických diagnózách. Můžete se také setkat s rehabilitační rázovou vlnou, která má pacientovi pomoci s překonáním bolesti po úrazech.

Estetická rázová vlna je ale také ideálním parťákem i v oblasti krásy. Tato velice účinná, moderní a neinvazivní metoda estetické medicíny je vhodná k ošetření pokožky, zlepšení stavu jizev, eliminaci celulitidy, ale také k odstranění tukových vrstev problematických partií. A to bez řezání!

Jak funguje rázová vlna?

Její podstatou je působení akustických vln na podkoží. Silné pulsy akustické energie o tlaku až 3,5 Bar se přenáší hluboko pod kůži do ošetřovaných míst. Tady stimulují štěpení tuků v tukových buňkách, zvyšují cirkulaci krve a lymfy, stimulují přestavbu stávajících kolagenových vláken a narušují fibrózu, která se navenek projevuje jako pomerančová kůže. Akustické vlny zároveň vyvolávají hojivé účinky v tkáních a tím zlepšují celkový stav kůže.

Příznivé účinky estetické rázové vlny

Rázové vlny se nemusíte bát. Kromě toho, že eliminuje celulitidu a zpevní vaší pokožku má i jiné příznivé účinky.

Jaké to jsou?

 • odbourává a eliminuje celulitidu;
 • redukuje strie;
 • pomáhá zlepšit stav jizev;
 • zpevňuje a vyhlazuje povadlou pokožku;
 • podporuje přirozenou tvorbu kolagenu;
 • omlazuje a zpevňuje tkáně;
 • stimuluje lymfatický systém;
 • vyhlazuje nerovnosti po liposukci;
 • vylepšuje průtok cév a tím zrychluje metabolismus dané části těla;
 • má zeštíhlující efekt.

Estetická rázová vlna se hodí mimo problémových partií jako jsou boky, stehna, zadeček nebo bříško i na paže, ramena a nadloktí.

estetická rázová vlna cena

Je to snadné

Stačí konzultace s lékařem v některém estetickém centru a naplánování procedury na určité dny a časy. Žádná bolest, nic nepříjemného. Pak již jen přicházíte, relaxujete na lehátku, a necháváte se opečovat přístrojem s rázovou vlnou. Doba procedury se odvíjí od velikosti ošetřované části těla, partie i doporučení lékaře. Může být tedy 25 až 55 minut. K proceduře dostanete balenou vodu, kterou pijete během procedury. Větší příjem tekutin doporučují lékaři i po proceduře, ale to je stejné jako například u masáží. Tělo potřebujete vyplavit škodliviny.

A kdy uvidíte výsledek? Hned po první aplikaci. Pokožka je po první aplikaci akustické rázové  vlny pevnější a hladší. Abyste však využila veškerého potenciálu této estetické procedury, je ideální proces minimálně 6 x opakovat. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné zaměřit se také na zdravý životní styl – například upravit jídelníček, přidat více pohybu, více pít a omezit své zlozvyky (alkohol, kávu a cigarety).

Cena estetické rázové vlny

Jaká je cena ošetření? To záleží na každé klinice. Většinou se 1 aplikace pohybuje od 900 do 2 000 Kč. Někdy je pro dosažení maximálního účinku přidána ještě lymfodrenáž za zvýhodněnou cenu.

Máte s rázovou vlnou nějakou zkušenost? Využila jste jí k pěstění těla?

Zdroj foto: Shutterstock.com

Tento příspěvek má 5 komentářů

 1. Sandra

  Zajímalo by mě jestli to fakt pomáhá je na celulitidu nebo i na strie. Nevíte co by na ně zabralo?

  1. Zdeňka

   Sandro, zkuste konzultaci na některé klinice estetické medicíny, tam vám poradí. Doporučuji Platan kliniku nebo Medikhaus. Ale dle mého to jistě nějaký účinek má i na strie.

 2. Hanka

  Kamarádka na tom byla a byla nadšená. Po operaci měla jizvy a pomohlo jí to i na ně.

Napsat komentář